SoNetTe nemzetközi pályázat projektzáró értekezle

Utolsó módosítás dátuma : 2016. december 08.

Nizzában a SoNetTe nemzetközi pályázat projektzáró értekezletén vettek részt oktatóink

A 2012 decemberében indult és 2016 márciusában záródó SoNetTe (Social Network in Teacher Education) elnevezésű, multilaterális EU pályázat keretében főiskolánk egy olyan konzorciumban vett rész, amely 9 ország egyetemeit összefogva nemzetközi kutató - tanuló hálózatokat hozott létre a tanárképzés területén.
Konzorciumi partnerek: University of Groningen, Hollandia; University of Tartu, Észtország; University of Regensburg, Németország; Charles University Prague, Csehország; University of Coimbra, Portugália; Università di Trento, Olaszország; University of Eastern Finland, Finnország; Université Nice Sophia Antipolis, Franciaország; Eszterházy Károly Főiskola, Magyarország.

A projekt keretében olyan online kurzusokat („Open course ware") dolgoztak ki az együttműködő egyetemek, amelyek a tanárképzéshez kapcsolódó korszerű ismeretek megszerzésére és kutatások lebonyolítására adtak lehetőséget. Minden egyetem két online kurzust hirdetett meg, amelyhez a résztvevő országok tanárai, tanár szakos vagy PhD-s hallgatói csatlakozhattak. A kifejlesztett kurzusokról a pályázati honlapon tájékozódhatnak az érdeklődők. www.sonette.org
A Nizzai értekezleten a projekt eredményeinek fenntarthatóságáról tanácskoztak a résztvevők.
Főiskolánkat Dr. Dávid Mária, a Pszichológia Tanszék főiskolai tanára, és Oláhné Téglási Ilona, a Matematika Tanszék főiskolai adjunktusa képviselte.
A pályázat keretében intézményünk által kifejlesztett két kurzus, a „Vizualitás a matematikaoktatásban" és az „Iskolai agresszió" továbbra is elérhetők lesz virtuális egyetemünk honlapján: http://virtualisegyetem.hu/ .