Hoffmann Miklós az MTA doktora lett

Utolsó módosítás: 2016. december 08.

Sikeresen megvédte doktori értekezését a Matematikai és Informatikai Intézet intézetigazgatója, a Matematika tanszék tanszékvezető főiskolai tanára, Hoffmann Miklós.

Az „Új módszerek a görbék és felületek számítógéppel segített geometriai modellezésében" című doktori disszertációt az MTA Székházban nyilvános vita keretében védte meg a - most már az akadémia doktora fokozatot is megkapó - tanszékvezető.

A professzor pályafutásának közel 20 éve az intézményünkhöz köti, ami külön öröm a számunkra.1998-ban szerezte PhD fokozatát, majd 2006-ban habilitált a Debreceni Egyetem. 1997 óta számos publikációja jelent meg mind magyar, mind angol nyelven.

A bizottság az akadémiai doktori fokozat megszerzésére vonatkozó nyilvános vita kitűzését és Hoffmann Miklós számára az MTA doktora fokozat megadását egyöntetűen támogatta.

Gratulálunk!